باید خوشحال باشم. به خاطر ِ همین کورسوی امید. اما نیستم. 
همه‌ی زندگی‌ام شده همین نیمه‌جان شدن‌ها. برزخ در برزخ. به‌خدا جهنم ِ خدا هم قدر ِ این برزخ‌ها مهیب نیست.
 به آرامش نیاز دارم. عجیب این روزها محتاج ِ آرامش‌ام. یک آرامش ِ پایدار و امن...
 اِلهی ما اَقْرَبَکَ مِنّی و اَبْعَدَنی عَنْکَ...

پی‌نوشت۱:
آرزو می‌کردم
تو را در روزگار ديگری می‌ديدم
روزگاری
که گنجشکان حاکم بودند
آهوان
پليکان‌ها
يا پريان دريايی.
نقاشان
موسيقی‌دان‌ها
شاعران
عاشقان
کودکان و ديوانه‌ها...
آرزو می‌کردم که تو از آنِ من بودی
در روزگاری که بر گل ستم نبود
بر شعر
بر نی
و بر لطافت زنان.
اما افسوس
ما دير رسيديم
ما گل عشق را می‌کاويم
در روزگاری که عشق را نمی‌شناسد... (نزار قبانی)

پی‌نوشت۲:
دست‌هایم را ضربدر می‌کنم و بازوهایم را بغل می‌گیرم. آهای خدایی که آن بالا به صدای من گوش می‌کنی. به‌قول قرآن مجید یا کریم، بخشنده و مهربانی. ستار و کریم و هزار تا چیز خوب دیگر هم هستی. همه‌ی این ها درست. من بدم. پر از خطا و نافرمانی و سرکشی‌ام. درست. اما خودت گفتی ادعونی استجب لکم. مگر نه؟ پیش شرط و اما و اگری هم کنارش نگذاشتی. مگر نه؟ حالا من دارم صدات می‌کنم. با همه‌ی ذرات فروریخته‌ی جان ِ پراکنده‌ام. آهای!


/ 8 نظر / 10 بازدید
آرش

با عرض سلام. داستاهای تخیلی من و اژدها با داستان "نجات درخت کهن: خوان دوم - افسانه سرزمین رویاها" به روز شد.

م.نهانی

با سلام موسيقی زيبای وبلاگتون و نوشته های با احساس تون يه فضای شاعرانه غير قابل توصيفی ايجاد می کنه که موهبتيه. البته من از شما قبلا چند شعر زيبا هم در اينجا خونده بودم.اميدوارم بازم از شعراتون در وب بذاريد. غصه را گر گم کنی باز قصه می شود باز غصه می شود. موفق باشيد و سربلند باشيد.

يکتا

فاطمه ... تا حالا تکيه گاه محکم تر از خودت داشتی؟ به اين که فکر می کنم می بينم هيچ وقت نداشتم ...

کمیته‌ی پی‌جوی آزادی دانشجویان دربند

فراخوان خانواده‌های دانشجویان دستگیر شده مراسم 16 آذر سال 86 درموج دستگیری های بی‌سابقه‌ی دانشجویی در آستانه‌ی روز 16 آذر(روز دانشجو) بیش از 30 تن از دانشجویان آزادی‌خواه و برابری‌طلب دانشگاه‌های سراسرکشور بازداشت شده‌اند. شگفت این که 16 آذر که نماد مبارزه با رژیم وابسته‌ی شاهنشاهی و سلطه‌ی بیگانه بوده است از سوی جمهوری اسلامی نیز تحمّل نمی‌شود. آن چه امسال در روز دانشجو روی داد، تکرار همان صحنه‌هایی است که رژیم گذشته هر ساله در برخورد با جنبش دانشجویی ایجاد می‌کرد. گرامی‌داشت روز دانشجو سنت پنجاه و چند ساله‌ی جنبش دانشجویی ایران است و دانشجویانی که امسال به اتّهام برگزاری مراسمی ، با محوریت مخالفت با جنگ و تحریم، بازداشت شده‌اند در زمره‌ی شریف‌ترین فرزندان این آب و خاک‌اند. ما خواهان آزادی سریع و بی قید و شرط فرزندان اسیر خود هستیم. کمیته‌ی پی جوی آزادی دانشجویان دربند